Mediační dílny v ZŠ U Nemocnice v Rumburku

Článek pro: 
Pro studenty
Zobrazit v aktualitách
16. 10. 2017

V ZŠ U Nemonice v Rumburku se peer mediátoři pravidelně scházejí co 14 dní. Z každé mediační dílny zaznamenavájí MediZpravodajky Verči (peer mediátorky Verča a Verča :) krátké informace o jejich průběhu. Do půlky října proběhly celkem 3 mediační dílny, na kterých peer mediátoři mj. připravují i rodičovskou kavárku. Děkujeme MediZpravodajkám Verče a Verče a těšíme se na další zpravodajství ze školy :)

Záznam z prvních tří mediačních dílne ve školním roce 2017/2018:

První Mediační dílna

První naše schůzka se konala 18.9. Domlouvali jsme se na ní, jaké informace o nás peer mediátorech a mediaci by měly být na stránkách školy.

Chceme také připravit pro své rodiče Rodičovskou kavárnu, na které rodičům ukážeme, co jsme se naučili. Další schůzka se bude konat 9.10.2017 od 7.00 v mediační místnosti. 

Druhá Mediační dílna
Na schůzce 9. října jsme mluvili znovu o stránkách školy. Naplánovali jsme si datum na rodičovskou kavárnu. Dále jsme přemýšleli, jestli budeme znovu představovat mediaci žákům.

Rozhodli jsme se, že ji představíme jen pro 4., 5., 6. a 7. ročník. Žákům vysvětlíme, co je mediace, ukážeme jim mediaci atd. Také chceme získat nové mediátory. Ve třídách, které nemají mediátora (z těch co si pozveme na besedu), nabídneme možnost zvolit si mediátora, který bude chodit do naší mediační dílny. Další schůzka se bude konat 16. 10. 2017 od 7 hodin. 

Třetí mediační dílna 
Na schůzce v pondělí 16. října jsme navrhli, že bychom mohli mít svoje logo. Naše návrhy máme zpracovat do pátku 20. října. Také jsme domluvili termín rodičovské kavárny na 31. října od 17.30 v mediační místnosti. Dohodli jsme si role a jaký průběh by naše vystoupení v kavárně mělo mít. Kdo chce, může něco na rodičovskou kavárnu připravit jako pohoštění. Paní ředitelka zajistí pozvánky pro rodiče. Další schůzka bude 23. října. od 7.00 . 

 

Přidat komentář