Mediace ve škole - pro učitele

Nabídka v nové aktivitě Domluvíme se

01. Leden 2022

Už v minulém příspěvku jsme vás informovali, že v naší aktivitě dochází k velkým změnám. Nyní naše činnost nese název Domluvíme se.

Akční mediační tým v ZŠ Jiříkov

03. Březen 2018

Za měsíc uplyne rok, když jsme poprvé představovali mediaci správním činitelům a pedagogické veřejnosti. Tehdy jsme měli plné zuby vypravování, co a jak bude, jak jsou jinde báječní... Naší idee fixe byly činy a ty se naplňují. Máme svůj vlastní kancl s kuchyňským koutkem a super mediační snídaně. Nikdo z dospěláků nás nenutí – musíš přijít. Chceme.

Ministr Pelikán navštívil naše školy a vyjádřil školní mediaci podporu

01. Leden 2018

S ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem jsme v pátek 5.1.2018 navštívili školy ve Šluknovském výběžku, zapojené do našeho programu Mediace ve škole. Návštěvy se účastnila také eurokomisařka Věra Jourová. „Je to výborný projekt a myslím, že pomáhá zlepšit atmosféru", neskrýval nadšení ministr.

Rok mediace v mém životě: peer mediátoři Gymnázia Varnsdorf

11. Listopad 2017

Je to přesně rok od chvíle, kdy studenti Gymnázia Varnsdorf vstoupili do peer-mediačního výcviku a kdy se celá škola rozhodla zařadit mediaci do svého života. Jak studenti - peermediátoři dnes, po roce, vidí své rozhodnutí stát se peer mediátorem, a jak hodnotí své působení coby peer-mediátorů ve své škole?

Využití mediačních dovedností učitele při řešení konfliktu mezi žáky

09. Září 2017

Ve školním prostředí vzniká mnoho konfliktů mezi žáky spontánně a neočekávaně. S tím související agresívní chování může mít impulzívní povahu. Žáci očekávají rychlé rozhodnutí učitele. Důležitým signálem pro změnu kultury řešení konfliktů ve škole může být právě využití prvků mediace dospělou autoritou.

Mediace na gymplu včera a dnes: pohledem učitele-mediátora Gymnázia Varnsdorf

09. Září 2017

Mediace ve škole měla v následujících několika měsících změnit klima všech do projektu zapojených škol. V ten moment ještě nikdo z nás netušil, že již nic nebude, jak bývalo, a že umění mediace velmi pravděpodobně výrazně změní komunikaci a řešení problémů na mnoha školách v republice.