Mediace ve škole - pro rodiče

Nabídka v nové aktivitě Domluvíme se

01. Leden 2022

Už v minulém příspěvku jsme vás informovali, že v naší aktivitě dochází k velkým změnám. Nyní naše činnost nese název Domluvíme se.

Je tu září a pokračujeme!

09. Září 2018

I v září naše mediační týmy na školách pokračují. Zde jeden z nich - nastartovaný do dalšího školního roku :)

Akční mediační tým v ZŠ Jiříkov

03. Březen 2018

Za měsíc uplyne rok, když jsme poprvé představovali mediaci správním činitelům a pedagogické veřejnosti. Tehdy jsme měli plné zuby vypravování, co a jak bude, jak jsou jinde báječní... Naší idee fixe byly činy a ty se naplňují. Máme svůj vlastní kancl s kuchyňským koutkem a super mediační snídaně. Nikdo z dospěláků nás nenutí – musíš přijít. Chceme.

Ministr Pelikán navštívil naše školy a vyjádřil školní mediaci podporu

01. Leden 2018

S ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem jsme v pátek 5.1.2018 navštívili školy ve Šluknovském výběžku, zapojené do našeho programu Mediace ve škole. Návštěvy se účastnila také eurokomisařka Věra Jourová. „Je to výborný projekt a myslím, že pomáhá zlepšit atmosféru", neskrýval nadšení ministr.

Peer-mediační dvoudenní trénink v Jiřetíně pod Jedlovou

12. Prosinec 2017

Máme za sebou dvoudenní výjezd s našimi pee/mediátory ze Šluknovského výběžku, tedy 44 žáků + 10 učitelů-mediátorů = velká akce :). Byly to báječné dva dny plné tréninku, sdílení, společného učení. Díky moc všem peerům za aktivní zapojení a díky i všem učitelům-mediátorům, kteří jsou pro peery velkou oporou. A jak jsme se měli a jak to zhodnotili sami peeři?

Rodičovská kavárna na ZŠ U Nemocnice

11. Listopad 2017

Medizpravodajky Verči (= dvě peer mediátorky se shodným jménem Veronika na ZŠ U Nemocnice v Rumburku :) nás informují o Rodičovské kavárně, kterou ve škole peer mediátoři připravili. Kavárnou chtěli oživit povědomí o školních mediačních aktivitách a podělit se s rodiči o vše, co se díky mediaci ve škole daří.

Rok mediace v mém životě: peer mediátoři Gymnázia Varnsdorf

11. Listopad 2017

Je to přesně rok od chvíle, kdy studenti Gymnázia Varnsdorf vstoupili do peer-mediačního výcviku a kdy se celá škola rozhodla zařadit mediaci do svého života. Jak studenti - peermediátoři dnes, po roce, vidí své rozhodnutí stát se peer mediátorem, a jak hodnotí své působení coby peer-mediátorů ve své škole?

Mediace na gymplu včera a dnes: pohledem učitele-mediátora Gymnázia Varnsdorf

09. Září 2017

Mediace ve škole měla v následujících několika měsících změnit klima všech do projektu zapojených škol. V ten moment ještě nikdo z nás netušil, že již nic nebude, jak bývalo, a že umění mediace velmi pravděpodobně výrazně změní komunikaci a řešení problémů na mnoha školách v republice.