Peer mediace jako téma pro ročníkovou práci

14. 10. 2020

Pro naše mediátory je mediace téma – a to nejenom jako praktická disciplína, ale i akademicky. A nejednou se proto rozhodli zkoumat nejrůznější aspekty mediace v rámci svých prací - diplomových nebo třeba ročníkových.

A právě ročníkovou práci s výstižným názvem Mediace ve škole, nedávno úspěšně obhájila Vivi Toledo z Gymnázia Varnsdorf.

Vivi prošla prvním výcvikem v rámci pilotování programu Mediace ve škole, v mediaci je stále aktivní a dokonce vede kroužek, kde se mimo jiné trénují noví peeři.

A o čem práce byla? Na to Vivi odpovídá následovně: „Tato práce se tedy zaměřuje na poukázání na peer mediaci jako na dobrou formu, jak řešit konflikty ve školách bez direktivního zásahu. Chtěla bych ukázat, že peer mediátoři jsou schopní pomocníci na moderních školách a učitelé se na ně můžou v mnohém spolehnout.

Vedoucí práce byla školní mediátorka, metodička prevence a učitelka Radka Holubářová, která má velkou zásluhu na fungování varnsdorfského mediačního týmu, a to společně s Evou Růtovou, která na školu i po skončení pilotního programu dlouhou dobu dojížděla, zaučovala nové mediátory a podporovala všechny zúčastněné.

Závěrem nezbývá než říct, že se těšíme na jakékoliv další práce o mediaci, ať už se bude jednat o práce ročníkové, maturitní, bakalářské, diplomové nebo třeba disertační. :)

Vivi na obhajobě ročníkové práce.