Ukázka mediace od našich zkušených peer-mediátorů

Článek pro: 
Zobrazit v aktualitách
12. 04. 2020

Jak jsme vás již informovali, začali jsme se vzděláváním budoucích školně - mediačních lektorů. Školení probíhají teoreticky i prakticky, pomocí her i diskuzí, s důrazem na jádro programu i na širší souvislosti. A protože věříme, že nejlepší je dostat informace a zkušenosti z první ruky, pozvali jsme několik našich peer-mediátorů a školních mediátorů přímo na školení. 

Do Prahy za námi ze Šluknovského výběžku přijeli tři studenti, dvě paní učitelky a jedna paní ředitelka. Nasdíleli nám své zkušenosti a postřehy a zodpověděli nespočet doplňujících otázek. 

Na závěr nám peer-mediátoři předvedli školní mediaci na ukázkové kauze. Pokyny týkající se konfliktu dostali pouze herci, kteří představovali dva hádající se spolužáky. Mediátorka tedy stejně jako v reálné situaci podrobnosti situace předem neznala a předvedla nám mediaci tak, jak ve škole běžně probíhá.

Peer-mediátorka zvládla proces na jedničku a z publika zkušených mediátorů zaznívaly hlasy, že s takovou by mohla obstát i u mediačních zkoušek Ministerstva spravedlnosti ČR. 

Budoucí lektoři šluknovskou návštěvu, a hlavně pak ukázkovou peer-mediaci, označili za stěžejní bod v jejich dosavadním vzdělávání.

Děkujeme za milou a velmi přínosnou návštěvu! :)

 

 

Přidat komentář