Z Úřadu vlády pod Ministerstvo pro místní rozvoj a další novinky

01. 01. 2020

Odbor (Agentura) pro sociální začleňování, pod kterou spadá i program Mediace ve škole, se od ledna 2020 přesunul z Úřadu vlády ČR pod Ministerstvo pro místní rozvoj. Zároveň díky podpoře EHP/Norských fondů startujeme čtyřletý projekt, v rámci kterého chceme vybudovat infrastrukturu pro šíření programu Mediace ve škole do dalších 40 škol.

V současné době tak usilovně pracujeme na prvních fázích projektu - vybíráme a školíme budoucí lektorský tým, hledáme a vybíráme vhodné školy, shromažďujeme poznatky získané z pilotního projektu a koordinujeme se se zahraniční posilou - norskou organizací, se kterou sdílíme poznatky z již pětileté školně-mediační zkušenosti v České republice.

A skvělá zpráva nakonec? S novým projektem se můžete těšit i na nový školně - mediační web. Bohužel celý proces chvíli potrvá, takže do té doby prosím přivřete oči a pokud vás zajímá něco, co jste na našem webu-stařečkovi nedohledali, dejte nám prosíme vědět, rádi vám poradíme.

Za rozšířený (od nového roku už jsme dvě :) realizační tým

Eva Růtová a Tereza Hanajová