ZŠ U Nemocnice v Rumburku: Mediace včera, dnes a zítra

Článek pro: 
Pro studenty
Zobrazit v aktualitách
24. 10. 2017

Minulý rok hodnotím jako přínos hodně nových zkušeností, získání nových přátel. Hodně se mi líbil výcvik v projektu mediace a tréninkové schůzky. Co očekávám? Od nového školního roku se těším na nové mediátory, které budu mít možnost naučit to, co co jsem se sama naučila a poté budu mít možnost s nimi pracovat. Doufám, že budu mít možnost si opět vyzkoušet roli mediátora.

Jana K.

 

V roce 2016 jsem se teprve seznámila s mediací. Hodně jsem se toho naučila. Nejdříve jsem nevěděla, jestli na to mám. Postupem času jsem si jistější.
V tomto roce se více zaměřuji na talentové zkoušky. Ráda bych se ale věnovala i mediaci.
Přijde mi fajn řešit konflikty bez hádek a urážek a formou rozumné dohody.

Adélka O.

 

Loňský školní rok se mi líbil. Účastnili jsme se mediačních výcviků, zkusila jsem si pár mediací (ve dvojici). Tenhle rok bych chtěla zkusit mediovat sama.

Verča J.

 

Minulý rok byl namáhavý, protože jsme se museli několik hodin učit MEDIACI. Potom přesvědčování blízkých, že to není hloupost, ale zase jsme si našli nové kamarády. Chtěla bych tenhle rok, aby ostatní pochopili, že se dají věci řešit jinak, i když se přiznám, že to moc nepoužívám. A ještě bych chtěla zkusit mediovat sama. Jinak bych asi nic neměnila.

Verča K.

 

Minulý školní rok byl náročný, protože se všechno teprve rozjíždělo. Proběhl výcvik mediace, který byl náročný, ale také velmi zábavný. Hodně mě bavilo předvádění před třídami. Velmi nám pomohla paní mediátorka, která byla super. Ale třeba paní ředitelku jsem najednou poznal úplně z jiného úhlu. Mediace je dobrá věc.

Matyáš F.

 

Minulý rok začal velice zajímavě, protože nejen na naši školu přišla nabídka dostat se někam, kam  se spousta lidí neměla možnost podívat. Jsem moc ráda, že jsem se mohla zúčastnit projektu Mediace ve škole a pomáhat dětem, které mají nějaký problém a nejsou schopni ho vyřešit sami. Jsem šťastná a mám radost z toho, že mohu dělat věc, která opravdu pomáhá řešit problémy.
Proto chci v tomto roce dál pomáhat a rozvíjet své znalosti, abych to, co dělám, uměla použít ve všech situacích, kdy to bude zapotřebí.

Ráchel T.

 

Odnesla jsem si zkušenosti a naučila jsem se převyprávět věty a převyprávět pocity.

Očekávám od mediace, že se rozroste po ostatních školách a že nebude tolik hádajících se dětí.

Terezka P.

Přidat komentář